Dane kontaktowe

Tomasz Stodolski

Fizjoterapeuta z pasją

Nazywam się Tomasz Stodolski i jestem fizjoterapeutą.

W pracy z pacjentem wykorzystuję podejście holistyczne, co w efekcie przekłada się na możliwie szybki powrót moich podopiecznych do zdrowia.

Tomek z modelem mózgu

Jestem certyfikowanym terapeutą Medycyny Manualnej w koncepcji FRSc Radosława Składowskiego.

Ukończyłem kurs Pinoterapii, dzięki której osiągam szybkie i często zaskakujące pacjentów efekty zwalczania bólu. Wykorzystuję także takie metody jak suche igłowanie (ang. dry needling) czy terapia wisceralna.

Proces leczenia pacjenta wspomagam wiedzą z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Klasyczną akupunkturę wspieram metodą według dr TANA, akupunktury ucha oraz czaski według koncepcji Yamamoto. W mojej pracy ze sportowcami (m.in Kadra Narodowa w Judo) uzupełniam całość terapii kinesiotapingiem, tapingiem z użyciem taśm dynamicznych oraz tak zwanym tapingiem sztywnym.

Najważniejszym elementem w mojej pracy jest szczegółowy wywiad oraz badanie manualne, co pozwala mi na dokładne i możliwie szybkie zlokalizowanie przyczyny problemu pacjenta. Takie podejście pozwala mi na skuteczną pracę ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi, zaburzeniami pracy układu pokarmowego czy z konsekwencjami przeciążeń narządu ruchu.

Często w pracy komplementarnej łączę terapię wisceralną, akupunkturę oraz hirudoterapię, dzięki czemu wspomagam leczenie chorób układowych.

Każdy pacjent stanowi dla mnie zupełnie nową historię utrwaloną w jego organizmie. W jego dolegliwościach, nawykach, problemach, przyzwyczajeniach… Największą motywację do dalszego rozwoju stanowi dla mnie poprawa stanu zdrowia pacjenta równoznaczna ze zrozumieniem przynajmniej części „historii jego ciała”.

Od wielu lat jestem związany ze sportem. Jako były zawodnik doskonale wiem jak ważnym elementem treningu jest fizjoterapia. W swojej karierze miałem przyjemność pracować z klubami sportowymi Lekkiej Atletyki, Piłki Siatkowej, K-1, BJJ oraz Judo. Obecnie jestem fizjoterapeutą Kadry Narodowej Judo, gdzie dbam o stan zdrowia reprezentantów Polski.

Dodatkowo spotkać mnie można w Spale, gdzie prowadzę I Moduł Medycyny Manualnej w koncepcji FRSc.

Tomasz Stodolski zdjęcie