Dane kontaktowe

Hirudoterapia - terapia pijawką lekarską

Wykonywanie terapii przy użyciu pijawki lekarskiej to stara i tradycyjna metoda, która po wielu latach zapomnienia powraca i zyskuje uznanie w coraz większej ilość środowisk i towarzystw medycznych.

Jej najważniejszą zaletą jest ogromne bogactwo enzymów i innych białek zawartych w ślinie pijawki. Można wśród nich wyróżnić m.in. hirudynę – inhibitor krzepnięcia krwi, neuroprzekaźniki, endrofiny czynniki hamujące wzrost mikroorganizmów i wiele innych.

Właściwa diagnoza oraz umiejętnie dobrane punkty przystawienia pijawek do skóry pacjenta ma szczególnie pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy pacjenta. Właśnie dlatego hirudoterapia z powodzeniem wykorzystywana jest w chorobach zakrzepowo-zatorowych, nadciśnieniu tętniczym, likwidacji obrzęków, żylaków oraz zaburzeń wynikających ze schorzeń dermatologicznych.

Zabieg przy użyciu pijawki lekarskiej pomaga więc terapeucie przy wspomaganiu procesu leczenia pacjenta oraz w jego usprawnianiu w zależności od charakteru schorzenia lub problemu chorego.

Należy również zaznaczyć, iż pijawki wykorzystywane w terapii są dostarczane do gabinetów przez specjalistyczne firmy oraz są stosowane wyłącznie jednorazowo.

Hirudoterapia - pijawka na ręce z bliska.
Hirudoterapia - pijawka na ręce fizjoterapeuty.