Dane kontaktowe

Tomasz Podkówka

Fizjoterapeuta z doświadczeniem

Nazywam się Tomasz Podkówka i jestem fizjoterapeutą/osteopatą z ponad 10 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentem.

Przez ten czas udało mi się zetknąć z niemal każdą przypadłością chorobową, bólem, dysfunkcją ruchową i ograniczeniem somatycznym, czy psychosomatycznym.

Moja praca polega na łączeniu ze sobą wszelkich możliwych aspektów fizycznych i psychiczno-emocjonalnych jakie mogą wpływać na dany problem moich pacjentów, by w końcu rozwiązać ten problem metodami pracy manualnej.

Jestem absolwentem akademii wychowania fizycznego w Poznaniu, gdzie uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii.

Osteopatii uczyłem się w akademii osteopatii również w Poznaniu.

Według mojej filozofii życia, pracy, postrzegania świata to na nas oraz na nasze ciało wpływ ma wszystko co w jakikolwiek sposób wchodzi z nami w interakcję od momentu narodzin aż po dzień dzisiejszy. Nasze problemy i dolegliwości są odzwierciedleniem lub sumą nakładających się wydarzeń, toczących się procesów degeneracyjnych już od samego przyjścia na świat.

Organizm ma pewien zasób możliwości adaptacyjnych do warunków w jakich przyszło mu funkcjonować. W pewnym momencie te możliwości się kurczą, elastyczność układu się zmniejsza i zaczynają się pojawiać różnorodne problemy zazwyczaj bólowe lub ograniczające swobodne funkcjonowanie. Dlatego właśnie tak ważna w dzisiejszych czasach jest praca holistyczna dzięki której możemy pozbyć się większości dolegliwości z jakimi przychodzimy.

Tomasz Podkówka zdjęcie