Dane kontaktowe

Michał Cichowicz

Fizjoterapeuta z zamiłowania

Cześć nazywam się Michał Cichowicz i jestem fizjoterapeutą.

Moim głównym narzędziem pracy jest terapia manualna oparta na koncepcji Maitland, która łączy w sobie ocenę ruchu, analizę biomechaniczną oraz techniki manualne. Korzystam także z technik mobilizacji stawów, uwalniania punktów spustowych, masażu tkanek głębokich i manipulacji. Ważnym elementem mojej pracy jest również neurodynamika kliniczna, dzięki której potrafię ocenić dysfunkcje układu nerwowego i pomóc przede wszystkim pacjentom z ostrymi bólami kręgosłupa.

Wszystko to skierowane jest na złagodzenie bólu pacjenta, poprawę zakresów ruchu oraz przywrócenie równowagi ciała.

Terapia manualna to tylko jedna część mojej praktyki. Jako osoba aktywna zdaje sobie sprawę, że wzmocnienie mięśni i stabilizacja ciała są kluczowe dla utrzymania zdrowia i zapobiegania dalszym urazom. Dlatego też skupiam się na tworzeniu spersonalizowanych planów treningowych, w których uwzględniam cele i ograniczenia pacjenta. Wykorzystuję różnorodne ćwiczenia i techniki treningowe, aby zwiększyć siłę oraz poprawić wytrzymałość ciała. Obalam stereotypy dotyczące treningów i często włączam je w terapię swoich pacjentów jako istotne narzędzie przy wychodzeniu z kontuzji i bólu.

Jako fizjoterapeuta doskonale rozumiem jak funkcjonuje ludzkie ciało oraz jak wiele czynników może mieć wpływ na nasze zdrowie i dobrostan fizyczny. Do każdego pacjenta podchodzę więc indywidualnie, wykorzystując wybrane techniki terapeutyczne i dostosowując sposób pracy do potrzeb podopiecznego. W terapii stawiam na komunikację oraz współpracę z pacjentem. Zdaję sobie sprawę, że każdy jest inny i przychodzi z innym bagażem dolegliwości - właśnie dlatego lubię swoją pracę.

Zapraszam na wizytę. Chętnie zobaczę, co mogę dla Ciebie zrobić :)

Michał Cichowicz zdjęcie